Jaki związek mają transformatory SN z farmami fotowoltaicznymi? Dlaczego poruszamy taki temat? Na pewno każdy z was zauważył, że na przestrzeni ostatnich kilku lat, trendy w prężnie rozwijającej się branży energetycznej, dość mocno się zmieniły. Coraz więcej osób szuka alternatywnych źródeł energii odnawialnej. Jest to wynik stale rosnących cen, ale też zwiększania świadomości w tematach ochrony naturalnego środowiska. Zależy nam, aby stosowane technologie miały jak najmniejszy negatywny wpływ na nasze otoczenie.  Jedną z takich nowoczesnych technologii są farmy solarne, które pojawiają się w naszym otoczeniu dosłownie „jak grzyby po deszczu”. Jednak, aby takie farmy mogły funkcjonować, potrzebne są solidne transformatory energetyczne, które można znaleźć właśnie u nas!

 

Znacząca praca transformatorów, dostosowanych do farm solarnych.

Dużo mówi się o panelach fotowoltaicznych, natomiast małą wagę przykłada się do samych transformatorów. A to właśnie one są w głównej mierze odpowiedzialne za przesyłanie energii elektrycznej. Nagromadzona energia słoneczna musi zostać jakoś zamieniona na tą elektryczną. Inne urządzenia, takie jak inwertery, zamieniają wytwarzane napięcie stałe na przemienne. Następnie wspomniany transformator zmienia napięcie z niskiego, na średnie i oddaje energię do sieci energetycznej. Transformator spełniając swoją funkcję, codziennie narażony jest na duże zmiany obciążeniowe. Wynikają one z ciągłych zmian warunków atmosferycznych, to znaczy: dzień-noc, deszczowo-pochmurnie- słonecznie. Jednak to nie wszystko! Nasz transformator suchy żywiczny musi być odporny na wytwarzane przez inwertery napięcie, które jest znacznie odkształcone. Jak więc widać, ze względu na specyficzny rodzaj pracy, transformator energetyczny, dedykowany do farm solarnych musi cechować się wytrzymałością i odpornością, aby sprawnie działać, nawet w bardzo krytycznych warunkach. Oczywiście stosowane przez nas rozwiązania dostosowujemy tak, aby zyskać możliwie największą wydajność. Chcemy, aby, produkowane przez nas transformatory na zamówienie zadowoliły i sprawdziły się w nawet najbardziej wymagających miejscach. Właśnie dlatego stworzyliśmy serię transformatorów 2TRS dedykowanych do rozwiązań fotowoltaicznych. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z naszym działem handlowym lub technicznym.

Korzyści z wyboru transformatorów sn:

  • Wysoka wydajność
  • Niższe koszty utrzymania
  • Oszczędzanie energii
  • Trwałość

Ty też zadbaj o swoją planetę i wybierz transformatory eco!

Do tej pory największa moc transformatorów solarnych wyprodukowanych przez nas to 4 MVA. 4 sztuki takich jednostek są już gotowe do transportu. Zobaczcie, jak wyglądają 😊👋🏻

Transformatory dla fotowoltaiki.

Recommended Posts